O příběhu

Dlouho jsem přemýšlel, co napsat. Mám představit projekt a zjednodušeně sdělit „o co tady vlastně jde“. A pak mně to došlo. Jde o budoucnost nás všech. Jde o naše děti, děti jejich dětí, jde o všechno. Ano, jde o všechno! Pokud totiž děti přestanou číst, stanou se z nich postupně oslové, v jakého se proměnil Pinocchio v Tramtátrii. Osel – chudák zvíře – jako symbol hlouposti. Kdo z nás by chtěl, aby byly naše děti hloupé? Nikdo. Každý přeci chce, aby se naše děti měli dobře. Každý.

Tak je pojďme naučit číst, pojďme jim vysvětlit, že čtení je velké dobrodružství. Pojďme jim vysvětlit, že to, co zažijí s knížkou, nezažijí s ničím, nikým a nikde. Existuje univerzální návod, který bude fungovat pro každého? Ne. Důležité však je pošťouchnutí. Důležitá je inspirace od těch, kteří něco zkusili, něco zažili a něco se jim povedlo. Tu zkušenost, tu inspiraci chci sdílet s každým, kdo má zájem. Každému pak chci naslouchat jaká byla jeho cesta. Kudy šel, co cestou našel, koho objevil, s kým si povídal a kam došel.

K tomu slouží také knihy – ke sdílení příběhů, zkušeností, vítězství, proher, cest. To všechno nám pomáhá správně žít a dělat věci, ze kterých máme radost, protože z nich má radost naše okolí. Tato kniha „Jak vyřešit loupež století? Velké detektivní dobrodružství pro děti a rodinu“ je dobrý projekt. Podle mě si zaslouží, aby se zhmotnil v knížku a pokusil se být nápomocen v boji o čtení našich dětí. Aby děti přesvědčil a rodičům pomohl ukázat, že umět číst a umět číst není to samé. A že bez čtení se z nás všech mohou stát oslové.

Pokud k tomu přispějete i Vy zakoupením knihy KDO KRADE DĚTEM ČTENÍ v předprodeji na portále Pointa.cz: https://pointa.cz/projekt/loupezstoleti, pak se i Vy stanete bojovníkem za lepší budoucnost našich dětí a nás všech.

Pokračování tudy:   

Kup knihu
Přesunout se na začátek