O knížce – KDO KRADE DĚTEM ČTENÍ

Pátrání po pachateli krádeže – dětem někdo ukradl čtení – má za úkol vtáhnout čtenáře nejen do děje, ale i do pátrání samotného. Každý pak musí hledat svého pachatele. Neříkám, že dílo bylo literárně profesionální, ale jak myšlenka, tak samotný příběh byly dobré. Dovolím si říct, že hodně dobré!

Ten nevybroušený diamant pak několik dalších let ležel v šuplíku až… jsem dostal inspiraci. Byl jsem pošťouchnut náhodou, osudem, Facebookem. Co já vím? To je jedno, přešel jsem k akci, činu. Začal jsem hledat lidi do týmu Pohádkářů. Bez nich by to nešlo.

Podařilo se najít. Čtyři statečné – redaktorku a korektorku Elu, ilustrátorku, grafičku a sazečku Marii, betačtenářku a influencerku Dominiku a Martina, tvůrce webovek, kritika a kamaráda v jednom. Je nás se mnou pět a jednou budeme říkat Bylo nás pět (stejně jako pan Poláček ve své knize). Vytvořili jsem tým Pohádkářů. Pokud je chcete poznat pak můžete tady: O nás.

Ve spolupráci s nimi se podařilo ten surový diamant vybrousit a doufám, že tím děláme pro naše děti a děti jejich dětí a vůbec pro všechny děti záslužnou práci. Příběh může ukázat cestu i rodičům, aby si v dnešní uspěchané době našli čas na společné čtení a aby dětem vysvětlili, proč je čtení jedno z největších dobrodružství, které mohou zažít. Tento projekt považuji svým způsobem za poslání a jsem připraven do jeho realizace investovat hodně, opravdu hodně. Mé díky patří každému, kdo bude ochotný se do týmu Pohádkářů přidat. Budete to i Vy? Objednejte si knihu, řešte se svými dětmi úkoly a naučte je největšímu dobrodružství dnešní doby – čtení knih. Číst u nás umí snad každé dítě. Číst knihy už málo které dítě. Číst ty opravdu dobré knihy, to už skoro nikdo. Všichni společně máme možnost to změnit. Tomuto projektu nejde o výdělky, zisky, slávu apod. Tomu projektu jde zatím o holý život a je potřeba mu jej vdechnout. Povede se nám to? To zjistíte zakoupením naší knihy.

Představení knihy aneb o čem příběh vypráví

Příběh je o nás. O rodině a dětech. A hlavně o čtení a knížkách. O dobrých knížkách. O knížkách, které stojí za to číst i dnes, přestože jsou staré 100, 200 a některé i 300 let. Obsahují totiž poselství, která jsou určena našim dětem, ale skrývá se tam řada poselství i pro nás rodiče. Poselství, která by měla přetrvat věky. Poselství, která bychom měli tradovat dále a dále, aby žila v čase. K tomu, abychom to všechno zvládli, se musíme společně s hlavní hrdinkou Terezkou stát na chvíli detektivem. Proč?

Protože právě probíhá velká loupež století! Dětem někdo krade čtení. V našem příběhu se detektivem pátrajícím po pachateli stává nejenom hlavní postava příběhu Terezka, ale doslova každý čtenář. Na pomoc jim přispěchá řada pomocníků – Muž s dýmkou, Dřevěný panáček s dlouhým nosem, Chlapec s kordem, Chlupáč se soudkem medu, tatínek Terezky a spousta dalších známých – nebo možná dnes už neznámých – hrdinů z knížek. Pátrání není vůbec jednoduché a Terezka, aby byla úspěšná, musí číst. A to nejednu knihu. Navíc musí u čtení přemýšlet a hledat skrytá poselství.

Najdete pachatele?

Pokračování tudy:   

Kup knihu
Přesunout se na začátek